Sukces młodych sportowców

Po raz VII przed mitingiem w Ostrawie „Zlata Tretra” odbywają się dziecięce zawody lekkoatletyczne „Hurááá na Zlatou tretru”. W tym roku 26 czerwca do naszych sąsiadów wybrała się reprezentacja gminy złożona z uczniów trzech szkół: Bieńkowic, Tworkowa i Krzyżanowic.

Naszą szkołę reprezentowali: Donata Blokesz, Wiktoria Jureczka, Oliwier Kołek. Wśród dziesięciu drużyn nasza ekipa zajęła I miejsce. Na pięć konkurencji aż w czterech zespół z gminy nie dał szans swoim rywalom zdobywając najwyższe lokaty. W nagrodę cała ekipa została zaproszona na uroczyste rozdanie nagród, które miało miejsce na głównym mitingu „Zlata Tretra z udziałem wielu gwiazd takich jak: Jelena Isinbajewa, Asafa Powell, Valerie Adams. Nasz kraj reprezentowała m.in. Anita Włodarczyk. Nagrody zwycięzcom rozdawał Jan Železný – trzykrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich w rzucie oszczepem i rekordzista świata. Z Czech ekipa z Polski wyjechała z 2 workami cennych nagród, widocznych na zdjęciach. Nasi uczniowie oraz nauczyciel pan Krzysztofa Popławski cieszyli się nie tylko z tak wspaniałego wyniku, ale również z tego że przebywali w gronie tak znamienitych sportowców.

2011 Sukces młodych sportowców. LeF