Pasowanie na ucznia

pasowanieW środę 16 października 2013 roku odbyła się uroczystość pasowania 32 pierwszaków naszej szkoły.

Przed wejściem na salę gimnastyczną czekali na nich przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy przeprowadzili swoich młodszych kolegów przez bramy: pisania, liczenia i czytania. Zanim odbyło się uroczyste przyjęcie do grona uczniów, dzieci musiały wykazać się znajomością zasad panujących w szkole oraz umiejętnością recytacji, śpiewu i tańca. Nasi najmłodsi świetnie poradzili sobie z pracą w grupach - z różnej wielkości kół, kwadratów, trójkątów ułożyli ilustracje przedstawiające budynek szkoły, boiska, zielone tereny. Wśród zadań nie zabrakło zagadek , z którymi nasze pierwszaki poradziły sobie bez najmniejszych trudności.

Najważniejszą częścią uroczystości było oczywiście pasowanie na ucznia. Przejęte pierwszaki w obecności rodziców, pani dyrektor oraz Samorządu Uczniowskiego, stojąc przed sztandarem, złożyły ślubowanie. Po akcie pasowania każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, który z całą pewnością będzie miłą pamiątką.

2011 Pasowanie na ucznia. LeF