Kiermasz świąteczny

swiateczne-choinkaW niedzielne popołudnie 1 grudnia 2013r. odbył się w szkole Kiermasz Świąteczny. Organizatorem imprezy jest Samorząd Uczniowski, którego celem jest zebranie funduszy na roczną adopcję na odległość kolegi z Ekwadoru. Jefferson, to 14-letni chłopiec, który dzięki naszej pomocy będzie miał zapewniony ciepły posiłek, naukę i opiekę medyczną przez kolejny rok. Wielotygodniowa praca uczniów, nauczycieli oraz wielu rodziców zakończyła się pełnym sukcesem.

Przed licznie zebraną publicznością wystąpili uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej, którzy pod czujnym okiem wychowawców przygotowali:

Klasa I a – tańce „Powitanka” oraz „Szot”

Klasa I b – inscenizację wiersza Juliana Tuwima „Rzepka” oraz piosenkę „Dobranoc misiu pora spać”

Klasa II – śląski taniec „Owczareczek”

Klasa III – śląski taniec „Grozik” oraz piosenkę „Dzieweczki ze Śląska”

Klasa VI a – piosenkę „Last Christmas”

Klasa VI b – piosenkę „Deck the halls”

Ponadto zaprezentowali się uczniowie, którzy kilka dni wcześniej wzięli udział w Szkolnym Konkursie Godki Śląskiej:

Michał Kamradek, Tobiasz Śmietana, Martin Liszka – „Murzinek Bambo” – kl. I b SP

Maja Wróbel, Nikola Żaczek, Emilia Kegel – „Pomywanie” – kl. II SP

Martyna Bujak, Amelia Kolorz, Justyna Latton – Harry Potter po Śląsku – kl. IV b

Klaudia Krupa, Katarzyna Moskwa, Monika Zrostek – „Robotne popołednie” – kl. VI a

Występy uczniów przeplatane były popisami solistów - uczniów, którzy uczą się w szkole gry na różnych instrumentach:

Dominik Wojtek – kl. VI b – „La donna mobile”, „W żłobie leży” – saksofon tenorowy

Dawid Płaczek – kl. VI b – „Gdy śliczna Panna” – saksofon tenorowy

Łukasz Sbeczka v kl. VI b – „Wśród nocnej ciszy”, „Deck the halls” – keyboard

Punktem kulminacyjnym były Jasełka – „ A światłość w ciemności świeci”, w wykonaniu uczniów klasy V. Całość imprezy zakończył nasz niezawodny zespół „The Flash” z towarzyszeniem zespołu wokalnego.

Wszyscy, którzy zdecydowali się spędzić niedzielne popołudnie w naszej szkole ze wzruszeniem i podziwem obserwowali pięknie przygotowane widowisko.

2011 Kiermasz PrzedŚwiąteczny 2013. LeF