Drodzy Rodzice!

Szkoła bierze udział w projekcie „Szkoła współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” - to nowy, ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej, współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III – Wysoka jakość systemu oświaty.  Projekt jest nowatorskim przedsięwzięciem, którego jednym z najważniejszych celów jest wprowadzenie nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji życia szkoły. Koordynatorami projektu są: nauczyciele – Beata Szczepanowska, Anna Bindacz; rodzice – Aneta Karnówka, Jadwiga Sabalczyk; uczniowie – Wiktoria Kolorz, Michał Gołąbek.

Udział w projekcie zobowiązuje nas do przeprowadzenia debaty szkolnej (nauczyciele wśród nauczycieli, uczniowie wśród uczniów, a rodzice wśród rodziców).

W związku z powyższym w dniu 18.03.2014r. o godz. 17.00 na stołówce szkolnej odbędzie się debata szkolna dla rodziców. Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców. Tematy debaty:

• Jaka jest nasza szkoła - co w niej cenimy, co nam przeszkadza, jak się w niej czujemy?
    • Jak wygląda współpraca w szkole (relacje trzech grup: uczniów, rodziców, nauczycieli)
    • W jakim stopniu czujemy się współodpowiedzialni za naszą szkołę (jej wygląd zewnętrzny, wyniki nauczania, zajęcia dodatkowe, bezpieczeństwo, imprezy
      i działania okazjonalne, stronę internetową, wizerunek, aktywność
      w środowisku lokalnym, itp.)?
    • Jak możemy współdziałać, angażować się w życie szkoły, jakich efektów
      W jakiej szkole chcielibyśmy się uczyć, gdyby nic nie ograniczało naszej wyobraźni?

Jeżeli z przyczyn losowych ktoś nie mógłby wziąć udziału w debacie, a chciałby oddać głos w jakimś temacie, to można to zrobić pisemnie. Skrzynka na głosy będzie się znajdować przy wejściu do sekretariatu szkoły.

2011 Drodzy Rodzice. LeF