Dla Sebastiana

W piątkowe popołudnie 25 kwietnia 2014r. w naszej szkole odbył się koncert charytatywny. Zebrane pieniądze pomogły w zakupie pionizatora Baffin TRIO dla Sebastiana Świerczek.

Sebastian choruje na mózgowe porażenie dziecięce 4-kończynowe, padaczkę i opóźniony rozwój psycho – ruchowy (zobacz jak wygląda pionizator BAFFIN TRIO).

Cała społeczność szkolna – rodzice, nauczyciele, uczniowie, absolwenci oraz ludzie o wielkich sercach zrobili wszystko, by 12 - letni chłopiec, miał szansę na jeszcze lepszą rehabilitację oraz poprawę jakości życia.

Koncert rozpoczął szkolny zespół taneczny „Krzyk” swoim debiutanckim układem. Dziewczynki: (Anna Kura, Emilia Wystyrk, Zuzia Płoska, Maja Wróbel, Agata Targacz, Agata Fichna, Sybilla Bulenda, Emilia Kegel, Wiktoria Mierzwińska, Natalia Riedel, Oliwia Skoczylas, Oliwia Siwoń), pod czujnym okiem choreografa pani Aleksandry Gajęckiej, z pełną gracją i urokiem zatańczyły dla swojego starszego kolegi.

Kolejno na scenie wystąpił zespół „Lewy profil lepszy”, w składzie Radek Musiolik, Sebastian Studniczek, Marek Utracki. Zebrani widzowie wysłuchali kilku autorskich piosenek młodego zespołu grającego rocka alternatywnego.

Wśród występujących znaleźli się uzdolnieni muzycznie uczniowie naszej szkoły, których do występu przygotował pan Krzysztof Fulneczek. Dla Sebastiana zagrali soliści: Łukasz Sbeczka (keyboard) oraz Dominik Wojtek (sakshorn). Zespół wokalny (Natalia Fichna, Natalia Jęczmionka, Patrycja Pradela, Monika Mikołajek, Ania Lasak, Julia Kwaśnica, Emila Krupa, Paulina Harazim, Karolina Liszka, Monika Zrostek, Klaudia Krupa, Katarzyna Moskwa, Daniela Bartsch, Martyna Bujak, Oliwia Jarek, Klara Krupa, Sandra Kuśka, Kamila Huptaś),który przyzwyczaił naswszystkich do żywiołowego, pełnego wdzięku i profesjonalizmu występu, zaśpiewał utwory: "Iść w stronę słońca", "Zacznij od Bacha".

Nasz nieocenionyszkolny zespół „The Flesh” (Natalia Fichna – śpiew, Natalia Jęczmionka – śpiew, Kamil Jureczka – perkusja, Kamil Ciuberek – gitara basowa, Aron Bulenda – gitara akustyczna, Dawid Sbeczka – gitara elektryczna) porwał zebraną publiczność piosenkami „Iść w stronę słońca” oraz „Wiem, że jesteś tam”.

Zaproszenie do udziału w koncercie przyjęła również nasza absolwentka Justyna Okrent - laureatka wielu międzynarodowych, krajowych i wojewódzkich konkursów wokalnych. Justyna zaśpiewała kilka piosenek, w tym jedną ze specjalną dedykacją dla Sebastiana.

W szkole od września grupa uczniów ćwiczy breakdance’a. Chłopcy: Patryk Pradela, Marek Kruppa, Kacper Organiściak i Jakub Bortel zatańczyli przed zebraną publicznością jeden ze swoich układów.

W organizację koncertu zaangażowało się Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych „Przyjazny Dom”. Pani prezes, a jednocześnie mama naszych uczniów – pani Irma Kruppa przekazała w imieniu całego stowarzyszenia, gipsowe serduszka, którymi obdarowani zostali wszyscy dobroczyńcy, którzy przekazali na rzecz Sebastiana jakikolwiek datek. Nasi goście śpiewali i bawili się z zebranymi na sali gimnastycznej widzami.

Koncert zakończył wspólny występ: uczniów- przedstawicieli SU oraz nauczycieli i pracowników szkoły „Bitwa pokoleń”. W zespole uczniów wystąpili: Maja Adamik, Wiktoria Jureczka, Karolina Liszka, Marcin Cwik, Tomasz Karnówka, Michał Gołąbek, Kamil Ciuberek, Dawid Sbeczka, Sebastian Fogt, Patryk Buchcik), spośród nauczycieli i pracowników szkoły cywilną odwagą wykazali się: p. Magdalena Ottlik, p. Ewa Kuczera, p. Aleksandra Gajęcka, p. Ilona Cieślik, p. Piotr Hluchnik, p. Krzysztof Fulneczek, p. Marcin Tkocz).

Sebastian, który wraz z mamą oglądał  wszystkie występy żywo reagował na każdy z nich. Na zakończenie mama chłopca ze wzruszeniem podziękowała wszystkim za gest płynący z serca, za zorganizowanie koncertu, przybycie oraz najdrobniejszą pomoc.

Grono dobroczyńców było bardzo duże. Obok występujących z pomocą przyszli:

• Miejscowy artysta pan Bernard Adamczyk, który przekazał na rzecz koncertu dwie swoje prace
  • Nauczycielka szkoły - pani Danuta Krupa podarowała własnoręcznie przygotowane serduszka, które obok serduszek Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych otrzymywali wszyscy, którzy przyszli w piątkowe popołudnie
  • Pani dyrektor Beata Szczepanowska która z życzliwością pomagała organizatorom koncertu (SU i Szkolne Koło Wolontariatu), a w jego trakcie, jako gospodarz, czuwała nad wszystkim
  • Przewodnicząca Rady Rodziców pani Aneta Karnówka i pani Jadwiga Sabalczyk ochoczo włączyły się w przygotowania do koncertu.
  • Pyszne ciasta upiekły: Teresa Adamiec, Beata Kamczyk, Maria Moskwa, Joanna Konieczny, Judyta Hanslik, Lidia Gruchot, Edyta Barcz, Monika Sbeczka, Lucyna Kolorz, Iwona Fulneczek, Beata Luleczka, Iwona Nowak, Bożena Kaszuba, Gabriela Latton
  • Księża: Jerzy Witeczek, Eryk Czech, Andrzej Morawiec, którzy na mszach świętych zachęcali lokalną społeczność do wzięcia udziału w koncercie
  • Uczniowie naszej szkoły, którzy po raz kolejny okazali wielkie serce i zaangażowanie w pomoc drugiemu człowiekowi. Bezinteresownie, niejednokrotnie w dniu wolnym od nauki, przyszli do szkoły i dzielnie włączali się, zarówno od strony artystycznej jak i technicznej w organizację koncertu.

Każdy, kto przyszedł do szkoły na koncert złożył odcisk palca, jako jeden z listków, na drzewku przygotowanym przez panią Annę Bindacz. Ma ono być symboliczną pamiątką dla Sebastiana i jego rodziny.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli naszemu uczniowi.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - Aleksandra Gajęcka i Ilona Cieślik

2011 Dla Sebastiana. LeF