Szlakiem Orlich Gniazd, czyli wycieczka klas czwartych

szlak orlich gniazdW dniach 29 i 30 kwietnia uczniowie klas czwartych z opiekunami: Anną Bindacz, Aleksandrą Gajęcką, Sabiną Nowak i rewelacyjną panią przewodnik Teresą Krupa, uczestniczyli w atrakcyjnej wycieczce.

W ciągu dwóch dni przy sprzyjającej pogodzie udało się zobaczyć i zwiedzić ciekawe miejsca: Olkusz wraz z Muzeum Afrykanistycznym, Ojców (Grotę Łokietka, Muzeum Szafera, Ojcowski Park Narodowy, Kościółek na Wodzie), dziedziniec na zamku w Pieskowej Skale, Maczugę Herkulesa, ruiny zamku w Rabsztynie, Pustynię Błędowską i zamek w Ogrodzieńcu. Przemyślany i bogaty program wycieczki pozwolił poszerzyć wiedzę, poznać środowisko geograficzne oraz historię zabytków, a miejsce noclegowe - Schronisko Szkolno-Młodzieżowe w Woli Kalinowskiej - z placem zabaw i boiskami zachęciło do dyscypliny i samodzielności oraz pozwoliło na aktywny wypoczynek.

2011 wycieczka klas czwartych. LeF