Szkolny konkurs godki śląskiej

torcik2Szkolny Konkurs Godki Śląskiej klas I-VI odbył się 2 grudnia 2014 roku, w trwającym w naszej szkole Tygodniu Regionalnym. Tegoroczne występy to scenki przedstawiające składanie życzeń na różne fajery.

27 uczniów życzyło na Roczek, Boże Narodzenie, Wesele, Urodziny, Dzień Nauczyciela, Dzień Kobiet. Uczestnicy zaprezentowali się niezwykle barwnie, pomysłowo i humorystycznie. Dopełnieniem całości były przygotowane do scenek stroje i rekwizyty.

Klasy I - III SP

I miejsce – klasa I: Marlena Bartodziej, Anna Sus, Paweł Targacz (opiekun G. Sycha).

II miejsca – klasa II a: Piotr Lasak i Paweł Sycha (opiekun A. Weiser) i klasa III: Jakub Bugla, Aron Staś, Wojciech Stępień, Julia Komor (opiekun D. Krupa).

III miejsce – klasa II b: Martin Liszka, Tobiasz Śmietana (opiekun M. Orłowska)

Klasy IV-VI SP

I miejsce – klasa V a: Magdalena Karnówka, Sandra Kuśka, Kamil Staniczek (opiekun H. Fulneczek)

II miejsce – klasa IV b: Sybilla Bulenda, Amelia Fojcik, Monika Pawełek, Łukasz Szuła (opiekun M. Humeniuk).

III miejsca – klasy IV a: Natalia Bujak, Oliwia Siwoń, Natalia Piprek, Karolina Foitzik, Weronika Solich, Dawid Halamoda (opiekun I. Cieślik) i klasa V b: Marta Organiściak, Karol Targacz, Karol Wystyrk (opiekun A. Bindacz).

Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wręczyła dyrektor szkoły pani Beata Szczepanowska. Podziękowała nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu oraz paniom Gertrudzie Sycha, Danucie Krupa i Renacie Gołąbek za jego zorganizowanie i przeprowadzenie. Tradycją stało się, że zwycięzcy uświetnią swym występem akademię z okazji Święta Patrona Szkoły i Kiermasz Przedświąteczny.

2011 Godka Śląska. LeF