Warsztaty w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Krzyżanowicach

logotypOd marca 2013 roku do lutego 2015 roku Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżanowicach uczestniczy w ogólnopolskim projekcie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”.

Projekt jest nowatorskim przedsięwzięciem, którego jednym z najważniejszych celów jest wprowadzenie w 1034 podmiotach – szkołach i przedszkolach z całej Polski nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji życia szkoły. Celem ogólnym projektu jest wzmocnienie współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami oraz przedstawicielami innych środowisk na terenie szkół i przedszkoli w Polsce poprzez opracowanie, upowszechnienie i wdrożenie modelowych rozwiązań.

Jednym z założeń projektu realizowanego przez ZSO Krzyżanowice były warsztaty pod tytułem "Przyjdź, zobacz, naucz się", które w czwartek – 4 grudnia, przeprowadzili uczniowie, rodzice i nauczyciele. Tego dnia atmosfera w szkole była zupełnie inna. Rano cała społeczność szkoły i zaproszeni goście uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji Święta Szkoły, po której sale lekcyjne, korytarze, stołówka, sala gimnastyczna zapełniły się osobami zainteresowanymi konkretnymi warsztatami.

Warsztatów było sporo a co najważniejsze każdy inny i ciekawy:

• „Kolorowe bransoletki z gumek”,
  • „Pierwsza Pomoc”,
  • „Tańce ludowe”,
  • „Pieczenie i ozdabianie ciasteczek świątecznych”,
  • „Haft krzyżykowy”,
  • „Ciekawe prace ręczne”,
  • „Kwiaty z bibuły”,
  • „Kulinaria w naszych domach (pieczenie chleba, suszenie owoców, robienie smalca i czekolady)”,
  • Ozdoby świąteczne”,
  • „Warsztaty fryzjerskie”,
  • „Opaski na zimę – robótki na drutach”.

Warsztaty prowadzili uczniowie klasy Vb: Marta Organiściak, Marta Sabalczyk, Mateusz Gala, Samuel Staś, Karol Wystyrk; nauczyciele: Renata Gołąbek, Ilona Cieślik, Anna Weiser, Krzysztof Popławski i rodzice: Magdalena Rubacka, Małgorzata Blokesz, Beata Pawlik, Katarzyna Siwoń, Edyta Harazim, Gabriela Latton, Jadwiga Sabalczyk, Izabela Wystyrk, Lidia Pientka, Ewa Staś, Dorota Waliczek, Bożena Grzegorczyk, Sonia Bartodziej, Renata Tkaczyk, Zuzanna Mierzwińska, Mariola Pszenica. Dzięki tym warsztatom wiele osób podzieliło się swoimi zdolnościami, wielu  wymieniło swoje  doświadczenia, a inni mogli nauczyć się czegoś nowego, mogli podpatrzyć i rozwinąć swoje umiejętności.

2011 Warsztaty. LeF