Wycieczka do Wieliczki

wieliczka5 marca 2015 r. klasy pierwsza i drugie SP wyruszyły na wspaniałą podziemną przygodę do Kopalni Soli w Wieliczce.

Wykute w soli piękne podziemne komory, niesamowite jeziorka i majestatyczne konstrukcje ciesielskie. Unikalne solne rzeźby. Blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 stromych schodów do pokonania i zejście na głębokość 135 metrów pod ziemię. To wszystko zwiedziliśmy pod czujnym okiem przewodnika, który od razu przypadł nam do gustu. Nawet, gdy zaproponował nam zejście w dół Szybem Daniłowicza po 384 stromych schodach, nikt nie protestował.
Dzieci, aby wejść do niezwykłej krainy, musiały najpierw przywitać się z jej władcą czyli Skarbnikiem, który z nadmiaru obowiązków nie mógł przywitać nas tego dnia osobiście.
Niewątpliwą atrakcją było również pierwsze w świecie podziemne kino 5D. Dzięki wielkoformatowej symbolicznej prezentacji zostaliśmy wciągnięci w opowieść o żywiołach, które towarzyszyły przed wiekami górniczej pracy. Po zwiedzaniu odpoczęliśmy w kompleksie komór 125 metrów pod ziemią, gdzie znajdują się liczne sklepy z pamiątkami, restauracja i miejsce zabaw dla dzieci.
W drodze powrotnej nie obyło się wizyty w restauracji McDonald's bez której nie liczy się żadna wycieczka szkolna. Wszyscy bezpiecznie i w dobrych humorach wróciliśmy do Krzyżanowic bogatsi o wspaniałe przeżycia i cenną wiedzę.

DW&AW
2011 wieliczka 2015. LeF