Piłka nożna - eliminacje do finału wojewódzkiego.

nożna24 września drużyna chłopaków ze szkoły podstawowej reprezentowała nas w eliminacjach do finału wojewódzkiego o puchar premiera RP w piłce nożnej gdzie zajęła II miejsce.

Gospodarzem turnieju była SP nr 28 w Wodzisławiu Śląskim. Udział wzięło 7 drużyn podzielonych przez losowanie na 2 grupy. Nasza szkoła znalazła się w grupie „A” razem z rówieśnikami z SP nr 28 w Wodzisławiu Śląskim, SP Pszów oraz SP Rydułtowy, w grupie „B” natomiast znaleźli się SP Rudnik , SP 5 w Wodzisławiu Śląskim oraz SP Olza. Grano systemem każdy z każdym, a zwycięzcy grup zagrali ze sobą mecz finałowy. Zawody rozgrywano 2x 7.5min każdy mecz.

Kolejność meczów oraz wyniki przedstawiły się następująco:

Grupa A:
SP Rydułtowy – SP Pszów 0:0
SP Krzyżanowice – SP nr 28 Wodzisław Śl. 0:2
SP Rydułtowy – SP nr 28 Wodzisław Śl. 0:3
SP Krzyżanowice – SP Pszów 2:0
SP Rydułtowy – SP Krzyżanowice 1:2
SP Pszów – SP nr 28 Wodzisław Śl. 1:2

Grupa B:
SP nr 5 Wodzisław Śl. – SP Olza 3:0
SP nr 5 Wodzisław Śl. – SP Rudnik 3:1
SP Olza – SP Rudnik 1:6

Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo pozytywnie odnosząc 2 zwycięstwa, doznając jednej porażki ze zwycięzcą turnieju. Taka sytuacja pozwoliła zająć nam 2 miejsce w grupie. Chłopakom gratulujemy osiągniętemu wyniku i czekamy na kolejne sukcesy. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Bugla, Aron Staś, Michał Kuhn, Robert Krupa, Wiktor Krupa, Kacper Michna, Szymon Długosz.

2011 Piłka nożna - eliminacje do finału wojewódzkiego.. LeF