Dzień Marchewki w Przedszkolu

marchewka 2W tym roku szkolnym przedszkole w Krzyżanowicach podjęło współpracę z klasami I-III naszej szkoły. 30 września odbyło się pierwsze spotkanie, na które zaproszeni zostali uczniowie klasy I a z wychowawczynią Danutą Krupą i opiekunem - panią Marią Adamczyk.

Dzień Marchewki rozpoczął się serdecznym przywitaniem uczniów przez panie, byłe wychowawczynie pierwszaków. Potem dzieci-króliczki rozdały wszystkim dzieciom medale z rysunkiem marchewki i zaprosiły gości na salę gimnastyczną. Tam wspólnie z przedszkolakami, pierwszaki uczestniczyły w rozwiązywaniu zagadek, malowaniu marchewki z zawiązanymi oczami, zabawie ruchowej, zbieraniu marchewki w rękawicach i odgadywaniu smaku owocowego soku. Po wesołej zabawie dzieci zaproszono na degustację marchewkowych przysmaków do stołówki. Tu poczęstowano je sałatką marchewkowo-jabłkową, sokiem z marchwi i oczywiście ciastem marchewkowym.

Wszystko co miłe szybko się kończy, więc i nam przyszło się pożegnać i udać do szkoły.

Dziękujemy za fajne spotkanie, które na długo zostanie w naszej pamięci.

2011 Dzień Marchewki w Przedszkolu. LeF