Matematyczne podsumowanie września.

matem   Wrzesień okazał się miesiącem matematyki. Obfitował on w wydarzenia związane z "królową nauk":

1. Do Katowic na Wojewódzki Konkurs Matematyczny "Nudna Matematyka" wyjechało dwóch uczniów z klas VI - Adam Kuschnik i Tomasz Pitrasz. Chłopcy zmagali się z zadaniami na wydziale matematyki Uniwersytetu Śląskiego. Adam przeszedł eliminacje i 20 października będzie walczyć w półfinale konkursu.

2. W ostatni piątek września szkoła podstawowa po raz pierwszy wzięła udział w V Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było propagowanie uczenia się matematyki oraz zachęcenie uczniów do opanowania i przypomnienia tabliczki mnożenia. Nasza szkoła była jedną z wielu zgłoszonych placówek. Oprócz 1440 szkół z Polski w imprezie wzięli udział uczniowie i nauczyciele z: Czech, Kanady, Włoch, USA, Litwy, Szwajcarii. Koordynatorem akcji była pani Ilona Cieślik. Jednym z działań zaplanowanych na ten dzień był konkurs przeprowadzony wśród uczniów klas III SP o tytuł "Mistrza Tabliczki Mnożenia". Turniej był 3 etapowy, a finaliści stoczyli bardzo wyrównaną walkę.
Ostateczne wyniki konkursu:
I miejsce - tytuł "Mistrza Tabliczki Mnożenia" zdobył - Jakub Kuczera (klasa IIIa),
II miejsce, ex aequo, zajęli: Martin Liszka (klasa IIIb) i Błażej Fichna (klasa IIIb).
Gratulujemy i już dziś zachęcamy do przygotowania się do przyszłorocznego Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

2011 Matematyczne podsumowanie września.. LeF