Podium na Konkursie Gwary Śląskiej

przajaW Gminnym Zespole Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki odbyła się 9 edycja Konkursu Gwary Śląskiej. Swoje zamiłowanie do gwary zaprezentowały dzieci z przedszkola i młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjalnej. Mieliśmy okazję zobaczyć ponad 50 występów.

Jury w składzie: A. Drobny, M. Kostrzewa, dr K. Lach, A. Winiarczyk wybrało najlepiej recytujące osoby. Sukcesy naszych uczniów:

I miejsce: uczniowie kl. IVb Fabian Grzibek, Marta Huptaś, Emilia Stromska pod opieką p. G.Kupiec-Kwaśnicy zaprezentowali utwór „Ślimok”

Wyróżnienie: uczniowie kl. IVa Michał Fichna, Emilia Kegel, Marek Kruppa pod opieką p. M. Ottlik wyrecytowali „Mysz Brygida”.

Wyróżnienie: uczennica kl. Va Oliwia Siwoń przygotowana przez p. Siwoń zaprezentowała wiersz „Pan Hilary”.

2011 Konkurs Gwary Śląskiej. LeF