Gminny Konkurs Plastyczny

16 marca 2016 r. w ZSO Krzyżanowice odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Plastycznego o tematyce regionalnej dla uczniów klas I-III SP, do którego przystąpiło 22 uczniów reprezentujących szkoły z Bieńkowic, Owsiszcz, Chałupek, Tworkowa, Zabełkowa i Krzyżanowic

Konkurs otworzyła pani dyr. Beata Szczepanowska, która powitała uczestników wraz z opiekunami i życzyła wielu sukcesów. Następnie głos zabrał zaproszony gość pan Georg Latton, wszechstronny artysta, rzeźbiarz, mieszkaniec Krzyżanowic, który przedstawił zebranym uczestnikom prelekcję na temat płaskorzeźby. Zebrani uczniowie z zachwytem słuchali a następnie podziwiali prezentowane przez pana Latton płaskorzeźby. Po prelekcji wszyscy oglądali prezentację przedstawiającą zabytki Gminy Krzyżanowice, zaprezentowaną przez panią Danutę Krupę. Podczas tegorocznego konkursu zadaniem dzieci było własnoręczne wykonanie płaskorzeźby wybranego zabytku naszej gminy. Uczestnicy konkursu reprezentowali wyrównany i bardzo wysoki poziom, dlatego jury w skład, którego wchodzili opiekunowie uczestników konkursu, miało trudny wybór.

Po naradzie jury przyznało następujące nagrody:

W kategorii klas pierwszych:

• I miejsce – Magdalena Fojcik – ZSP Owsiszcze

• II miejsce – Martyna Drobny – ZSO Krzyżanowice

• III miejsce – Miriam Karpisz Bojarska – ZSO Bieńkowice

W kategorii klas drugich:

• I miejsce – Paulina Łata – SP Zabełków

• II miejsce – Agata Drobny – ZSO Tworków

• III miejsce – Zofia Zarówna - ZSO Tworków

W kategorii klas trzecich:

• I miejsce – Tobiasz Śmietana - ZSO Krzyżanowice

• II miejsce – Weronika Czogała – ZSO Bieńkowice

• III miejsce – Zuzanna Zarówna – ZSO Tworków.

Uczestnikom konkursu pamiątkowe dyplomy i nagrody rozdała Dyrektor ZSO Krzyżanowice pani Beata Szczepanowska, a wszyscy uczestnicy konkursu zabrali wykonane płaskorzeźby na pamiątkę.

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły Danuta Krupa i Małgorzata Humeniuk.

2011 Gminny Konkurs Plastyczny 2016. LeF