22 kwietnia Światowym Dniem Ziemi –

– promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie

Zgodnie z tradycją w naszej szkole zorganizowano "Zielony tydzień". Hasłem przewodnim była "Matka Natura" i jej walory przyrodnicze.

Przedstawiono prezentację multimedialną Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach o przyczynach złej jakości powietrza w województwie śląskim oraz sposobu przekazywania informacji o jakości powietrza.

Klasy I-III SP badali zanieczyszczenie gleby pod kierunkiem pani Ilony Cieślik i członków Klubu Młodego Odkrywcy.

Uczniowie poszczególnych klas SP losowali kolory Ziemi tj. niebieski ,zielony, żółty, brązowy, szary .Po wylosowaniu koloru przyszli ubrani w tym kolorze i przygotowali stoisko z przyniesionymi przedmiotami przyrody ożywionej i nieożywionej o tej barwie(jabłka ,cytryny, skały, piasek itp.).Stoiska były wyeksponowane na szkolnym korytarzu i oglądane przez uczniów oraz nauczycieli.

Członkowie szkolnego kółka teatralnego pod opieką pani Magdaleny Otlik zaprezentowali przedstawienie pt."W harmonii z przyrodą". Aktorzy pod postaciami zwierząt przybliżyli życie w lesie w którym człowiek nie zwraca uwagi na ochronę przyrody.

Na szkolnym korytarzu wyeksponowano prace konkursowe:

- plakaty pt: Ziemia moich marzeń,

- różne postacie roślin i zwierząt wykonane z otwieraczy aluminiowych puszek

- listy do Ziemi

- recepty dobrego Ziemianina: powiedzenia ,przysłowia, hasła ,dobre rady,

- ścieżki rowerowe gminy Krzyżanowice

Tomasz Pitrasz i Kamila Nowak przygotowali prezentacje o ptakach a Łukasz Sbeczka o roślinach mięsożernych.

2011 Dzień Ziemi. LeF