Edukacja zdrowotna

Zdrowie jest nieodłącznym warunkiem osiągnięć szkolnych, dobrej jakości życia ludzi i efektów ekonomicznych, a edukacja zdrowotna jest podstawowym prawem każdego człowieka. Przekazując dzieciom wiedzę o zdrowiu, kształtując umiejętności i postawy sprzyjające zdrowiu, możemy ułatwić im zdrowy styl życia i pracy a tym samym poprawić zdrowie społeczeństwa.

Edukacja zdrowotna w naszej szkole a zwłaszcza na lekcjach przyrody i biologii jest jedynym z podstawowych i bardzo ważnych elementów nauczania i wychowania. Na lekcjach przyrody przeprowadzona została pogadanka o owocach. Uczniowie rozmawiali między innymi na temat wartości odżywczych owoców.

13 czerwca klasa IV b na lekcjach przyrody przygotowywała przepyszne sałatki owocowe, którymi potem częstowali się wzajemnie i porównywali swoje kulinarne zdolności. Dzięki tym pogadankom oraz zachęcaniu się wzajemnie do spożywania owoców, a tym samym dostarczania organizmowi witamin, uczniowie dowiedzieli się jak ważne są w codziennej diecie warzywa i owoce. Wiedzą już, że witaminy i minerały zawarte w warzywach i owocach mają wpływ na ich zdrowie, wygląd i przyswajanie wiedzy. Poznali też przepisy na zdrowe, kolorowe i smaczne sałatki oraz słodkie owocowe desery.

2011 Edukacja zdrowotna. LeF