Spotkanie integracyjne

To już kolejne spotkanie integracyjne organizowane przez bibliotekę szkolną. Tym razem odbyło się ono 8 czerwca. Pogoda jak zawsze dopisała, nasi goście również. W tym roku wraz z paniami opiekunkami przybyło do nas z krzyżanowickiego DPS-u aż 19 dziewcząt.

Spotkanie rozpoczęło się od gorącego przywitania gości przez panią bibliotekarkę Marię Adamczyk oraz panią wicedyrektor szkoły Karinę Feliks. Następnie członkowie ze szkolnego Koła Przyjaciół Biblioteki i Książki odegrali scenkę na podstawie pierwszej części opowiadania Gustawa Morcinka pt. "Czarna Julka". Akcja przedstawienia toczy się w małej wsi i opowiada o dziejach i przygodach tytułowej Julki. Różni się ona od typowych dziewcząt, większość czasu spędza na zabawie z chłopakami i często jest odważniejsza od nich. Udział wzięli: Julka – Wiktoria Moskwa, duch Rudy oraz stary Gągor, Rudolf i kolega Julki – Artur Solich; pan Sembol i kolega Julki – Tomasz Pitrasz, Mamulka i pani Krupowa – Emilia Krupa, Gustlik i kolega Julki – Maksymilian Żbik, kolega Julki Walek – Kacper Organiściak.

Widzowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Potem zostali zaproszeni przez organizatorki spotkania (panią Marię Adamczyk i panią Brygidę Białuską) do zabawy w kole (m.in. "Zgadnij kto powiedział "dzień dobry" ", "Taniec z miotłą", "Stary niedźwiedź mocno śpi", "Mam chusteczkę haftowaną", "Rolnik sam w dolinie" itd.). Nie było osoby, która nie zaangażowałaby się w zabawę, wszystkim bardzo się podobało. Po zabawie zasiedliśmy wraz z gośćmi do małego poczęstunku, po którym każdy z gości otrzymał kolorowy balon. Na koniec nie pozostało nam nic innego jak zaprosić naszych gości na następne spotkanie, które odbędzie się za rok.

2011 Spotkanie integracyjne 2016. LeF