Obóz narciarski w Zakopanem

W dniach od 27 stycznia do 1 lutego 2013 roku uczniowie Gimnazjum w Krzyżanowicach uczestniczyli w „obozie narciarskim” w Zakopanem. Cała grupa liczyła 45 uczniów z 4 szkół gimnazjalnych gminy Krzyżanowice.

Nasza grupa liczyła 10 uczniów, a opiekunem byli pani Beata Szczepanowska i pan Piotr Hluchnik. Tak samo jak w poprzednim roku mieszkaliśmy w hotelu „Pod Giewontem”, który zapewnia bardzo dobre warunki i smaczną kuchnię.

Główną atrakcją obozu była jazda na nartach. Dla większości to doskonalenie swoich umiejętności, ale dla niektórych to pierwsza przygoda z nartami. Początkujący mieli zapewnioną naukę z instruktorem, a pozostali zjeżdżali pod czujnym okiem opiekunów. Każdy uczeń z pewnością poczynił postępy, a najbardziej byli zadowoleni początkujący. Tradycyjnie jeździliśmy na stok do Witowa oraz na „Budzowski Wierch”. W tym roku nie mogliśmy narzekać na brak śniegu.

W trakcie pobytu uczniowie byli również w Aquaparku, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i na reprezentacyjnej ulicy Zakopanego „Krupówkach”. Zobaczyliśmy także znaną z imprez sportowych „Wielką Krokiew” oraz zwiedziliśmy Muzeum Parku Tatrzańskiego.

Jak zwykle czas szybko minął i pora wracać do szkolnych obowiązków. Na szczęście wszyscy wrócili bezpieczni i pełni wrażeń.

2011 Zakopane 2013. LeF