Gminny Konkurs Plastyczny

plastyka7 maja 2013 r. w ZSO Krzyżanowice odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Plastycznego o tematyce regionalnej dla uczniów klas I-III SP, do którego przystąpiło 20 uczniów reprezentujących szkoły z Bieńkowic, Owsiszcz, Chałupek, Tworkowa, Rudyszwałdu, Bolesławia i Krzyżanowic.

Konkurs otworzyła dyrektor szkoły Beata Szczepanowska, która powitała uczestników wraz z opiekunami i życzyła wielu sukcesów. W tym roku na konkurs została zaproszona pani Maria Kostrzewa, poetka z Tworkowa, która odczytała dzieciom swoje wiersze. Podczas tegorocznego konkursu dzieci miały za zadanie namalować ilustrację do wybranego wiersza. Uczestnicy konkursu reprezentowali wyrównany i bardzo wysoki poziom, dlatego jury miało trudny wybór.

Po naradzie jury przyznało następujące nagrody:

W kategorii klas pierwszych:

• I miejsce – Oliwia Wolnik – SP Rudyszwałd

• II miejsce – Natalia Cimała – SP Chałupki

• III miejsce – Weronika Krupa – SP Owsiszcze

W kategorii klas drugich:

• I miejsce – Julia Zysiak – SP Rudyszwałd

• II miejsce – Kinga Wyleżoł – SP Bieńkowice

• III miejsce – Małgorzata Kubny – SP Bolesław

W kategorii klas trzecich:

• I miejsce – Klara Krupa – SP Owsiszcze

• II miejsce – Marta Burszyk – SP Tworków

• III miejsce – Kamila Nowak – SP Krzyżanowice

Uczestnikom konkursu pamiątkowe dyplomy i nagrody rozdali: Dyrektor ZSO Krzyżanowice Beata Szczepanowska oraz sekretarz Gminy Krzyżanowice Marcin Kucza.

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły Danuta Krupa i Małgorzata Humeniuk.

2011 Gminny Konkurs Plastyczny. LeF