Spotkanie integracyjne

integracja mKilkuletnią tradycją stało się to, że na początku czerwca w krzyżanowickiej szkole odbywa się spotkanie integracyjne z podopiecznymi Różanego Pałacu. W tym roku miało to miejsce 5 czerwca.

Rozpoczęło się od gorącego przywitania przez bibliotekarkę Marię Adamczyk i przedstawienia teatralnego pt. „O tym jak Śmierć była matką chrzestną”. Aktorzy z wielkim przejęciem zagrali swoje role. Sami przygotowali stroje i rekwizyty. Ciekawa scenografia pomogła zgromadzonym widzom w odbiorze. Później przeprowadzono kilka znanych zabaw, takich jak: „Mam chusteczkę haftowaną”, „Labado” itp. dostosowanych do możliwości naszych gości.

Następnie aktorzy wraz z dziewczynami ustawieni w pociąg wyszli na plac apelowy, gdzie rozpoczęła się II Szkolna Paraolimpiada przygotowana przez klasę I Gimnazjum wraz z wychowawczynią.

Integracja polegała na tym, że każdą z dziewczyn opiekował się jeden z uczniów i razem wykonywali różne ciekawe zadania (rzucali do celu, strzelali gole do bramki, pokonywali tor przeszkód itp.). Poza konkurencjami sportowymi na naszych gości czekały jeszcze przeróżne ciekawe atrakcje (zabawa z chustą klanza, malowanie twarzy, tatuaże itp.). Na zakończenie wszyscy udali się na poczęstunek (kiełbaski z grilla, ciastka, soki). Impreza się udała, mamy nadzieję na więcej takich spotkań w naszej szkole.

M.A.

2011 Spotkanie integracyjne. LeF