Samorząd Uczniowski i redaktorzy „Migawek” w pierwszym w Polsce oceanarium we Wrocławiu

plaszczka26 stycznia 2015 r. członkowie Samorządu Uczniowskiego i redaktorzy gazetki szkolnej „Migawki spod ławki” wyjechali na wycieczkę do ZOO we Wrocławiu.

Miejsce to poszczycić się może pierwszym w Polsce oceanarium – „Afykarium – życiodajne wody Afryki”. Należy dodać, że jest to również jedyne na świecie oceanarium poświęcone faunie jednego kontynentu. Oficjalne otwarcie odbyło się zaledwie 3 miesiące temu (26.10.2014). Wystawa, która zajmuje powierzchnię 7,5 tys. metrów kwadratowych, baseny i akwaria, w których mieści się 15 mln litrów wody zrobiły na nas ogromne wrażenie. Podczas wycieczki znaleźliśmy czas, aby również zwiedzić ogród zoologiczny. Pogoda, w przeciwieństwie do tej, która panowała w tym czasie w Krzyżanowicach, zachęcała do spaceru. Udana wycieczka nie mogła obyć się bez wizyty w Mc'Donaldzie. Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Wyjazd był formą nagrody za naszą działalność w Samorządzie Uczniowskim i Migawkach.

2011 Afrykarium. LeF