Ozdoby wielkanocne w Muzeum

wielkanocnaJak co roku uczniowie ZSO Krzyżanowice wzięli liczny udział w Powiatowym Konkursie na Ozdobę Wielkanocną. Była to już X edycja konkursu organizowanego przez Muzeum w Raciborzu pod patronatem Starosty Raciborskiego Ryszarda Winiarskiego i Prezydenta Miasta Racibórz Mirosława Lenka.

Wśród nagrodzonych znaleźli się również nasi uczniowie:

W kategorii PALMA WIELKANOCNA – szkoły podstawowe

W kategorii JAJKO WIELKANOCNE – gimnazja

III NAGRODA

• Jakub Rubacki

Opiekunem wszystkich nagrodzonych uczniów była Małgorzata Humeniuk.

29 marca o godz. 15.00 w Muzeum przy ul. Gimnazjalnej w Raciborzu odbyło się podsumowanie X Powiatowego Konkursu na Ozdobę Wielkanocną, na który wpłynęły 594 prace, które oceniane były w kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III, IV-VI, uczniowie gimnazjów oraz w kategoriach tematycznych: palma wielkanocna, kartka wielkanocna oraz wielkanocne jajko.

Jury w składzie: Julita Ćwikła – etnograf, Muzeum w Raciborzu, Monika Witek – historyk sztuki, Muzeum w Raciborzu, Szymon Kura – pracownik Starostwa Powiatowego w Raciborzu, Iwona Mogielnicka – pracownik Działu Oświatowego Muzeum w Raciborzu, oceniło i nagrodziło uczestników konkursu.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom. Nagrodzone prace można oglądać na wystawie w raciborskim Muzeum przy ul. Gimnazjalnej 1.

2011 Ozdoby wielkanocne - konkurs. LeF