Wycieczka klas V i VI SP

wycieczkaW tym roku uczniowie klas piątych i szóstej mieli wydłużoną wiosenną przerwę świąteczną. Zaraz po świętach wielkanocnych, 8 kwietnia wybrali się na trzydniową wycieczkę na Dolny Śląsk. Dzięki słonecznej pogodzie udało się zobaczyć ciekawe miejsca i zabytki.

W Bardzie zwiedzili Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, Muzeum Sztuki Sakralnej, Ruchomą Szopkę Panoramiczną i Kalwarię. W Kudowie Zdroju napili się wody w Pijalni Parku Zdrojowego, która niestety nie wszystkim smakowała. Za to w Muzeum Zabawek poznali historię rozmaitych zabawek i to jak zmieniały się na przestrzeni lat. Na Szlaku Ginących Zawodów zapoznali się z wypiekiem chleba i wytwarzaniem glinianych naczyń. Uczniowie mieli również okazję przyjrzeć się pracy w Hucie Szkła Artystycznego i zakupić tamtejsze wyroby. Trzeciego dnia cała grupa pojechała do Nowej Rudy, by w Kopalni Węgla Kamiennego zapoznać się z ciężką pracą górników. Wycieczka była bardzo udana także ze względu na wspaniałe miejsce pobytu jakim był Dom Wczasów Dziecięcych w Bardzie gdzie dodatkowo był czas na ognisko, grę w piłkę, dyskotekę i karaoke.

2011 Wycieczka klas V i VI SP. LeF