Gminny Konkurs Wiedzy Ekologiczno-Przyrodniczej

ekol-przyKwiecień to miesiąc, w którym po raz czwarty w ZSO w Krzyżanowicach uczniowie klas III uczestniczyli w Gminnym Konkursie Wiedzy Ekologiczno-Przyrodniczej. Celem konkursu było m.in. zwrócenie uwagi na zagrożenie środowiska naturalnego, propagowanie wiedzy przyrodniczej oraz rozbudzanie wszechstronnych zainteresowań przyrodniczych.

Do rywalizacji stanęły dwuosobowe drużyny z pięciu szkół (Bieńkowice, Tworków, Krzyżanowice, Chałupki i Owsiszcze). Konkurs składał się z zadań różnego rodzaju i typu. Uczniowie rozwiązywali testy, krzyżówki, a także odpowiadali ustnie na wylosowane pytania. Drużyny wykazały się dużą wiedzą ekologiczno-przyrodniczą.

W konkursie I miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Bieńkowic: Niklas Mruszczyk i Piotr Dominiak, których do konkursu przygotowała p. Barbara Stronczek-Jóźwiak. II miejsce zdobyła drużyna z SP z Tworkowa: Wojciech Damek i Jacek Widera przygotowani przez p. Zygrydę Witasek. Na III miejscu uplasowali się uczniowie z SP z Chałupek: Monika Pawlus i Paweł Wycisk, których opiekunem jest p. Teresa Lipiec.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia, których fundatorem był Wójt Gminy Krzyżanowice p. Grzegorz Utracki. Nagrody wręczyła dyrektor GZOKSiT-u p. Daria Wieczorek i dyrektor ZSO w Krzyżanowicach p. Beata Szczepanowska. Organizatorami konkursu była p. Gertruda Sycha i p. Brygida Białuska.

2011 Gminny Konkurs Wiedzy Ekologiczno-Przyrodniczej. LeF