Wyprawka Pierwszoklasisty

imagesDrodzy Rodzice tegorocznych pierwszoklasistów! Zdajemy sobie sprawę z ogromu wydatków, które niesie ze sobą rozpoczęcie roku szkolnego, dlatego zamieszczamy już dzisiaj wyprawkę pierwszoklasisty aby można było łatwiej zaplanować wydatki.

Wyprawka pierwszoklasisty

1. Piórnik: kredki ołówkowe (najlepiej trójkątne - ułatwiają uchwyt), dwa ołówki HB, dobra gumka, temperówka (najlepiej metalowa), linijka, nożyczki z zaokrąglonymi końcami, klej w sztyfcie. Proszę na razie nie wkładać do piórnika pióra!
  2. 1 zeszyt 32 kartkowy w kratkę (zeszyt korespondencji)
  3. 1 zeszyt 16 kartkowy w wąskie linie (najlepiej kolorowe), 3 zeszyty 16 kartkowe w kratkę (matematyka, angielski, brudnopis)
  4. bloki A4 - techniczny biały i kolorowy, rysunkowy biały i kolorowy
  5. wycinanki (nie samoprzylepne)
  6. plastelina
  7. farby plakatowe 6lub 12 kolorów,
  8. pędzle: cienki, średni i gruby
  9. podkładka zmywalna (tylko uczniowie klasy IB), kubeczek na wodę
  10. opakowanie chusteczek higienicznych
  11. strój sportowy (spodenki, bluzeczka, obuwie z jasną, nieślizgającą się podeszwą)
  12. dwie zwykłe teczki papierowe na gumkę A4 (na prace plastyczne i prace pisemne) - klasa I B
  13. 1 zwykła papierowa teczka na gumkę A4 na prace plastyczne -klasa I A

Proszę, aby wszystko było podpisane.

Proszę również pamiętać o podpisaniu obuwia oraz tornistra. Przy wyborze tornistra prosimy kierować się przede wszystkim jego wygodą i wagą.

Prosimy, aby obuwie zmienne (sportowe) było łatwe do zdejmowania i zakładania - preferowane na rzepy lub wsuwane (zwłaszcza dla dzieci, które nie potrafią samodzielnie zawiązać obuwia).

A.W D.K

2011 wyprawka pierwszoklasisty 2015. LeF