Pasowanie na czytelnika

czytelnik29 października był szczególnym dniem dla klasy II SP. Wtedy to właśnie uczniowie wraz z panią Gertrudą Sychą zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej. Po krótkim przywitaniu usłyszeli zagadkę, którą bez trudu odgadli. Po tym wstępie nadszedł czas na krótką rozmowę o bibliotece szkolnej i o tym co się w niej znajduje.

Następnie pani bibliotekarka zaprosiła ich na spacer pomiędzy regałami. Z kolei starsi uczniowie wcielając się w książki skierowali do uczniów prośby o to, by je szanowali. Wreszcie nastąpiła najważniejsza część spotkania – uroczyste przyrzeczenie, a po nim pasowanie na czytelnika największą książką, jaka znajduje się w bibliotece i moment, na który czekali uczniowie – samodzielne wybieranie ulubionej lektury. Od tej pory już sami będą mogli przyjść do biblioteki szkolnej i wymienić książkę na inną. Spotkanie zakończyło się rozdaniem pamiątkowych dyplomów i zakładek do książki oraz poczęstunek a także zaproszenie na wiosenne przedstawienie.

Maria Adamczyk

2011 Pasowanie na czytelnika 2015. LeF