Święto Szkoły świętem współpracy

G Morcinek4 grudnia to bardzo uroczysty dzień w naszej szkole bowiem obchodzimy Święto Patrona Szkoły - Gustawa Morcinka. W tym roku klasa I gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli: pana Piotra Hluchnika i pani Anny Weiser przygotowali uroczystą akademię, w której przybliżyli nam postać Gustawa Morcinka przedstawiając sceny z jego życia.

Przeniesienie atmosfery przełomu wieków możliwe było dzięki uprzejmości pani Anny Bindacz, która udostępniła rekwizyty użyte w czasie przedstawienia. Dodatkowymi atrakcjami były występy laureatów Szkolnego Konkursu Godki Śląskiej, mazur w wykonaniu uczniów z klas VI oraz krótki przegląd piosenki śląskiej, do którego chętnie włączyła się we wspólne śpiewanie publiczność. Wszystkim bardzo podobał się zaprezentowany program.

Tradycją tego dnia stały się również warsztaty prowadzone w ramach projektu "Szkoła Współpracy" przez rodziców, nauczycieli oraz samych uczniów. Tym razem uczniowie mieli do wyboru aż siedem różnych warsztatów: pieczenie mufinek (p. Sabalczyk), haft krzyżykowy (p. Rubacka, p. Cieślik), zdobienie paznokci (p. Bugdol), robienie czekolady (p. Latton, p. Harazim), zdrowe odżywianie (p. Nowak, p. Mierzwa, K. Herman, M. Pitrasz, A. Kołek, M. Bartodziej), ozdoby świąteczne (M. Bujak, A. Kolorz, M. Organiściak), figury z papieru (p. Wystyrk, K. Wystyrk, D. Prusik, F. Tkaczyk, A. Kuschnik), bransoletki z kolorowych sznurowadeł (M. Sabalczyk, W. Solich) oraz szachy (p. Popławski). Wszystkie stoiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko uczniów, ale również nauczycieli. Każdy mógł tego dnia spróbować czegoś nowego i kto wie, może odnaleźć swoją pasję.

2011 Święto Szkoły 2015. LeF