V Gminny Konkurs Wiedzy Ekologiczno-Przyrodniczej

Jak ważną rzeczą jest ochrona środowiska wie każdy z nas. Dlatego też potrzeba, by dorośli uwrażliwiali dzieci już od najmłodszych lat na piękno przyrody i uczyli chronić ją przed degradacją. By jednak żyć w zgodzie z przyrodą, by być miłośnikiem przyrody, by wiedzieć jak ją chronić trzeba odpowiedniej wiedzy na temat życia zwierząt i roślin.

Dlatego też 26 kwietnia 2016 r. w ZSO w Krzyżanowicach panie G. Sycha i B. Białuska zorganizowały i przeprowadziły V Gminny Konkurs Wiedzy Ekologiczno-Przyrodniczej dla klas III SP. Konkurs ten jak co roku odbył się pod patronatem wójta gminy p. Grzegorza Utrackiego. W konkursie tym wzięły udział dwuosobowe drużyny z wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Dzieci zmagały się z zadaniami różnego typu. Odpowiadały ustnie na wylosowane przez siebie pytania, ale też miały okazję do wykazania się swoją wiedzą pisemnie.

Zwycięzcami V Gminnego Konkursu Wiedzy Ekologiczno- Przyrodniczej są:

I miejsce – Klaudia Buba i Zuzanna Zarówna z ZSO w Tworkowie (op. p. L. Sigmund)

II miejsce – Tomasz Boczek i Tobiasz Kwaśnica z ZSO w Krzyżanowicach (op. p. E. Rudek

III miejsce – Jagoda Nowak i Maja Niewęgłowska (op. P. B. Sternisko).

Uczniom oraz opiekunom życzymy dalszych sukcesów.

2011 Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy. LeF