Spotkanie z pszczelarzem w klasie drugiej SP

pszczolaW piątek 29 kwietnia naszą klasę odwiedził pan pszczelarz ze swoimi akcesoriami. Uczniowie widzieli pszczoły z bliska i byli w szoku, że owady są spokojne i pracowite. Pan Łukasz Kuschnik tak przeszkolił uczniów, że nie mylą już pszczół z osami. Klasa II dowiedziała się mnóstwo ciekawostek o pszczołach.

To, że pszczoły produkują miód, wosk i kit pszczeli. Są to najbardziej pracowite owady na świecie. Najważniejsza w ulu jest matka, potem jej świta, jajka i robotnice. Pszczoły porozumiewają się za pomocą tańców i wydawanych dźwięków. Po ukąszeniu pszczoła ginie. Wielką frajdę miały dzieciaki z samodzielnie wykonanej świecy woskowej. Oczywiście degustacja miodu przebiła wszystko i cieszy to, że uczniowie tak go lubią. Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze spotkania i pytają kiedy następne.

2011 Spotkanie z pszczelarzem. LeF