Tydzień Promocji Zdrowego Stylu Życia

zdrowieOd 25.05.2017 r. do 1.06.2017 r. w  naszej szkole trwał tydzień promocji zdrowia, podczas którego uświadamialiśmy dzieciom związek pomiędzy zdrowiem człowieka a jego stylem życia, dbałością o rozwój fizyczny, psychiczny i społeczny. Każdy dzień obfitował w mnóstwo atrakcji przygotowanych specjalnie dla uczniów.

W czwartek odbyło się spotkanie z policjantem na temat zagrożeń ze strony internetu, pani pedagog Sabina Nowak przeprowadziła prelekcję dla najmłodszych "Bądź kumplem nie dokuczaj, bezpieczeństwo dzieci w internecie".Czwartek był również dniem arbuza.

W piątek odbył się turniej badmintona i każdy miał możliwość posmakować sałatki owocowej.

W poniedziałek tancerze studia tańca La Fiesta przeprowadzili kurs tańca discofox dla wszystkich uczniów i znowu można się było delektować zdrowymi sałatkami owocowymi.

We wtorek odbył się konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu.

W środę uczniowie zaprezentowali projekt edukacyjny "Sportowcy rodem ze szkoły w Krzyżanowicach" i odbył się pokaz filmu "Talenty Nivea", który stworzyli uczniwie wraz z opiekunami na konkurs o podwórko Nivea w naszej szkole. Również tego dnia dla wszysykich chętnych pani Ania Mróz przeprowadziła godzinną zumbę.

W czwartek podsumowaliśmy tydzień promocji zdrowego stylu życia dniem sportu i biegiem po zdrowie. Każdego dnia na dużej przerwie pani Gajęcka prowadziła aktywną przerwę czyli zumbę dla chętnych.

W piątek wszystkie klasy, które przygotowały plakaty, hasła o zdrowym odżywianiu i zdrowym stylu życia otrzymały nagrodę w postaci owocowych lodów. Przez cały tydzień wszystkim humor dopisywał i słoneczna pogoda też. Do zobaczenia za rok.

2011 II Tydzień Promocji Zdrowego Stylu Życia. LeF