Mała Fabryka Urody

Dnia 26 maja po raz kolejny uczniowie klas trzecich gimnazjum wybrali się pod opieką p. Krystyny Wyrtki i p. Renaty Gołąbek do pracowni chemicznej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu na zajęcia p.t. "MOJA MAŁA FABRYKA URODY".

Tym razem na początku nasi uczniowie wysłuchali wykładu na temat kosmetyków. Uczennica pierwszej klasy o kierunku Technik Analityki poinformowała ich m.in. o szkodliwości niektórych substancji stosowanych w kosmetyce oraz o zastosowaniu różnego rodzaju specyfików. Następnie z małą pomocą uczniów pierwszej klasy analitycznej mogliśmy oni wytworzyć z naturalnych składników ujędrniający peeling kawowo-kokosowy i naturalną maść przeciw zmarszczkom. Składniki, aby kosmetyki wyszły, musiały być starannie odmierzone na wagach analitycznych oraz odpowiednio i starannie wymieszane według receptury. Każdy z uczestników mógł swój wyrób zabrać ze sobą do domu i wypróbować.

Taka mała próba bycia chemikiem wszystkim się bardzo podobała i może kiedyś zaowocuje.

2011 Mała Fabryka Urody. LeF