OSZCZĘDZAMY W SKO

skoWe wtorek 11 września klasę I Szkoły Podstawowej odwiedziły Panie z Banku Spółdzielczego w Krzyżanowicach.

Dla nas, pierwszoklasistów, była to spora niespodzianka. Na samym początku porozmawialiśmy o pieniądzach, poznaliśmy ich wartość i dowiedzieliśmy się, co można z pieniędzmi zrobić. Później wysłuchaliśmy „Bajki o pieniążku” i dzięki temu wiemy, skąd na świecie wzięły się monety i banknoty. Ciekawostką był dla nas fakt, iż w dawnych czasach płaciło się solą i muszelkami. Opiekunka SKO, pani Eleonora Rudek, pilnowała, żebyśmy podczas spotkania byli grzeczni, ale zarówno Pani Praktykantka BS, jak i Pani Beata Krzyżok - Członek Zarządu BS, tak ciekawie opowiadały, że nie w głowie były nam żarty i psikusy. Kolejnym elementem spotkania była historia powstania SKO. Każdy z nas namalował swój wymarzony wzór banknotu, który wrzuciliśmy do klasowej skarbonki, podarowanej przez Bank. W nagrodę za pierwsze „oszczędzone” pieniążki, otrzymaliśmy książeczki SKO oraz upominek od Banku. Wszyscy zachęcali nas do oszczędzania. Dziś już wiemy, że odkładając nawet złotówkę miesięcznie, możemy na tym zyskać i wziąć pod koniec roku szkolnego udział w losowaniu nagród. Spotkanie bardzo nam się podobało i już wiemy, że oszczędzanie się opłaca!

Pierwszaki z ZSO w Krzyżanowicach

2011 Oszczędzamy w SKO. LeF
Powered by Joomla 1.7 Templates